I dag blir alt bare tullball. Jeg var grytidlig oppe i dag, og rota rundt med ved og vedfyring. Spiste frokost og kokte kaffe. Og etter et par timer tenkte jeg at jeg skulle sette meg å se på frokost-tv, mens jeg strikket. Men det gikk jo ikke mange minuttene det før jeg var borte vekk og hadde sovnet. Så nå er jeg helt i u-rute og fortumla. Jeg lurte ei stund på hva jeg skulle begynne med. Og det endte med at jeg satte Mr.Kenwood i gang med en gjærdeig. Jeg ville overaske mannen fant jeg ut. Men jeg var litt i seneste laget med å få satt deigen. Han kom hjem før jeg fikk sukk for meg.
Jeg tror ikke jeg skal tenke sying i dag. Det gikk trill rundt med forskjellige stoffer og idéer i går. Og det ble ikke bedre da jeg fant denne boka i stoff-skapet mitt. Sent på kvelden i går ga jeg opp siden jeg aldri fikk bestemt meg for hva jeg ville sy. Det endte med at jeg begynte på sokker til mannen i steden. Han etterlyser flere par nå i jakta.
Så resten av dagen i dag skal jeg gå for å roe hode. Strikke, bake horn med ost og skinke og få på meg klær Morgenkåpe hører ikke til på ettermiddagen.
Mannen kom hjem fra jakta da jeg skulle begynne på dette innlegget. Jeg har fått referat fra turen, og nå har han lagt seg for å ta en cowboystrekk. I mellomtiden er baksten min ferdig hevet, så nå får jeg først og fremst kjevle ut og gjøre den klar til etterheving.
Ha en fin dag
Bra planer etterhvert det da, selv om du kom litt sent i gang
Deilig med bakst og nye strømper til mannen i huset!
Høres ut som dagen din har vært en fin dag, og fine planer da
Koselig å bake litt da å overaske sin kjære
Ønsker deg en kjempefin onsdagskveld <3
Purr, purr, og bloggklem fra Toril og kattene